Jump to content

Photo

10+1$-os SnG élményeim

• Please log in to reply
3 replies to this topic

Maxibuci

Maxibuci

Advanced Member

• VIP GOLD
  • PipPipPip
  • 337 posts
  • Interests:A póker az egyik hobbym, de sokszor gondolok a pénzkereseti lehetőségre is. :)
Van ez a promo, amivel ha veszel 3 (3x 10$+1$ értékben) jegyet, kapsz 6-ot. Ez a promo nov. 9-ig tart.

A promócióroll itt olvashatok

A 6 jegyből 3-al sikerült nyernem, vagyis 3*20$-t, azaz 60$-t, a jegyek 33$-ba kerültek, így a mai profitom 27$ lett.
A versenyek, amire szóltak TURBÓ 6 fős vagy 10 fős duplázós SnG.
Én a 6 fősön játszottam, de úgy éreztem, lehetett volna jobb is az eredményem. :)
Ezeken 6 fő indul, ahol az első 3 hely fizeti a dupláját, pontosabban 20$-t, amiből 9$ a tiszta profit.
3 hibát követtem el, amivel kiestem 3 versenyről.

Ezeket a hibákat az alábbinak gondolom:

1. Nem az én feladatom kiejteni a 4. embert, h a 3 fizessen, vagyis látszólag nagyobb (3x annyi zsetonnal kb. 10 bb) kupaccal ne akarjam kiszedni a 2-3 bb-s ellenfelemet, mert hibalehetőséget szűl, hacsak nem nut-ot tart az ember a kezében preflop, amivel csak az esély növekszik 80% körülire. :)
Ez úgy történt, h kezemben tartottam K 10 ellenfelem all-int ment 3bb-vel, én tartottam, mutat Q 10, na mondom de jó, erre floppon ott virít a Q, ami kitartott neki a riverig egy 10-es kíséretében. utána meg én lettem a short és egy KK-val kiszedtek, mert a KQ nem volt elég erős.. :)

2. A másik, h A9-el ami mondjuk jónak számítana szorult helyzetemben, megadtam egy gombról all-in emelést, mutat A 7, na mondom ez sem rossz, és jön a 7-es, de 9-es nem.....
A tanulság az volt, h csak 4-en voltunk itt is, és volt short-abb is, nem kellett volna megadnom, hanem a kisebb ellenfélre koncentrálni egy esetlegesen erősebb kézzel...

3. sor és színhúzó esetén igyekezni lent tartani a bankot, mert 4-5 bb-vel voltam floppon jött a sor és színhúzó, és 2 bbnként kifizettem a "semmivel" a riverig, ahol elfogyott a krajcár :D
Itt floppon vagy rögtön all-in, vagy dobás, a megadogatás, nem volt jövedelmező és okos játék a részemről.

Ezek voltak a tipikus hibáim, amiket felismertem a játékomban, ma megveszem a másik 3 jegyet, h legyen 6 és nekiesek újra, a holnapi eredményemet is elmesélem. Ezeket meg igyekszem elkerülni. Tapasztalatom, h itt érdemes először nagyon feszesen kezdeni, majd a mezőnyt megismerve épp az ellenkezőjét csinálni, mint az asztal rajzolata, ha feszesek, akkor gyakran emelni, lopni, ha viszont agresszívek, akkor csak erős kezdőkézzel támadásba lendülni, h jó esetben kifizessenek. :)

Egy érdekesség még, h mennyire tudok feszes lenni, amivel versenyen esek, mert tuti adom:

Posted Image

Itt a túlélés a lényeg és nem a nyerés, csak h túléljem a 3 kiesőt :).

Várom véleményeteket, mert szeretném a játékomat fejleszteni és örömmel venném, ha ti is megosztanátok itt a tapasztalataitokat is esetleg példákkal alátámasztva.

Özil

Özil

Advanced Member

• Magyar
  • PipPipPip
  • 98 posts
HElo Maxi!
Régebben beszéltünk MSN-en meg Winneren is játszottunk együtt, főleg a Jadanpoker nevű ligában!
Nos, egy véleményem szerint az 1. versenyed teljesen jól játszottad meg, igenis a Te feladatod, hogy "terrorizáld" a kicsiket, főleg a buborék szakaszban! Ezt hívják buborék hatásnak, szertem a K10 nyitásod teljesen jó volt, egy 2-3BB-s stack ellen, ugyanos profitális leszel vele, még akkoris ha most "lemákolt" Q10-el, hosszú távon NEM fog!
2. Nem tudom a 'szorult' helyzet mit jelent nálad (bb?), de arra mindenképp figyelj, hogy a call rangeed (az a laptartomány, amivel megadsz egy ellenfeled emelését), mindig kisebb legyen, mint a push ranged(amivel Te emelsz), illetve ha van egy jó kis szoftvered, akkor az mutatja az ellenfeled push ranget, és ha a Te call ranged fele akkora, akkor profitális lesz a megadásod, tehát adott esetben, ha az ellenfeled nagyon laza az A9s nem rossz call, de ellenkező esetben, inkább erősebb lappal calloznék be, főleg bubi szakaszban. De persze ehez tudni kell a stack méreteket, meg az ellenfelekről is a lehetséges informformációkat!
A 3. az egy teljesen jó megállípítás sor, és szín húzó is és, ha elég nagy a pot odds-od azonnal allin kell menni, mivel eshet is a sor, a szín, és még dobadhatod is sok esetben, a callozás nem jó, csak ha nagyon kicsi a pot!
A kép meg pech, talán ha meghívod egy 3BBvel preflop, és ő vissza emel akkor még lehet foldequitid és megmenekülsz!
De egyet egyet ne feledj, nagyon sok erős DoN játékos, pont azoka az ellenfeleket keresik, akik ezt mondjak: "Itt a túlélés a lényeg és nem a nyerés, csak h túléljem a 3 kiesőt ."
Remélem nem veszed okoskodásnak, ez csak az én véleményem, amit én is csak hallottam a 'nagyoktól'.
További sok sikert! GL :)

Maxibuci

Maxibuci

Advanced Member

• VIP GOLD
  • PipPipPip
  • 337 posts
  • Interests:A póker az egyik hobbym, de sokszor gondolok a pénzkereseti lehetőségre is. :)
Rég láttalak Özil, és köszönöm, h megosztottad véleményedet velem. Igen, emlékszek Rád, nagy csatákat vívtunk annak idején Winneren. ;)

Maxibuci

Maxibuci

Advanced Member

• VIP GOLD
  • PipPipPip
  • 337 posts
A mai napom.

6 versenyből 5-öt sikerült megnyernem az alábbi kép illusztrálja:

Posted Image

67$-os profit, egy szavam sem lehet....

1-et buktam, de azt is így:

Posted Image

Most türelmesebb voltam és igyekeztem minél okosabban játszani... :)

Reméljük a holnapi nap sem lesz roszabb

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

A pokerhu közösségi oldal azért jött létre, hogy kalauzoljon benneteket a világ egyik legfelkapottabb sportágában, a pokerben. Ennek többféle variánsa van, mint a Texas Hold'em Poker, Omaha, Five Card Draw - abban szeretnénk segíteni a tagjainknak, hogy minél jobban és könnyedébben elsajátítsák ezt a sportot, pont úgy, mint bármilyen sportágban a profi sportolók. A pokerhu nagyrészt ezt próbálja elősegíteni, tapasztalat megosztással, tanácsadással illetve a legjobb promóciók első kézből való megosztásával. A pokerhu teljes körű segítséget nyújt az online poker világában, aki online szeretne játszani, az a legjobb helyen jár. A magyar játékosok számára a legjobb bónuszokat alkudozzuk ki, a legmegbízhatóbb termekkel működünk együtt és nem utolsó sorban minden tagunk részt vehet exkluzív promóciókon, turnékon, amit csak a pokerhu tagoknak szólnak olyan nagynevű termekben, mint például a PokerStars. A Pokerhu tisztában van azzal, hogy sokan kezdésnek befizetés nélkül szeretnek játszani, hogy megtapasztalják milyen az online poker, nekik és nem csak nekik rendszeresen megrendezünk privát ingyenes, úgynevezett freerollokat, ahol ingyen lehet játszani és valós pénzt nyerni. Mindemellett friss hírekkel szolgálunk úgy az online, mint a live turnékról is, tehát akit például az EPT, WSOP vagy a Budapest Poker Open érdekel, az is megtalálja a kedvére valót az oldalon. Kellemes szórakozást kívánunk mindenkinek!

contact pokerhu